TT eller konfirmantfestival hvert årFra nå av arrangeres tenåringstreffet TT hvert andre år. De årene vi ikke har TT har vi konfirmantfestival. Dette er gode nyheter!
- Dette vil jeg oppleve igjen!
|
| | Arild Steinsland |
Jeg reiste med en gruppe konfirmanter fra Sveio til TT i 2009. På første samling i Fjellhallen stod de bakerst. Morgenen etter stod de midt i hallen og neste dag stod de framme ved scenen og sang med! Det var stort å se. De har trolig aldri opplevd noe så flott i sitt liv. Det har nesten ikke jeg heller. Dette vil jeg gjerne oppleve igjen i 2010, 2011, 2012!
Arild Steinsland, prest i Sveio
|
La dine ungdommer oppleve dette
|
Fra nå av arrangeres tenåringstreffet TT hvert andre år! De årene vi ikke har TT kommer vi til å ha konfirmantfestival. Dette er gode nyheter! Det betyr at din menighet kan sende konfirmanter på en årlig leir med:
- Daglige samlinger med forkynnelse, musikk, film!
- Kristen ungdomsfellesskap med mye humor!
- Vannmoro og Ta Sjansen på friluftsbadet Fastland.
- Seminarer og workshops.
- Overnatting og undervisning i underleire.
- Eget MILK-opplegg (MiniLederKurs for fjorårskonfirmanter).
- Eget opplegg for konfirmantene med blant annet 20-25 timers undervisning ut fra konfirmanplanen.
Sett av datoene
Konfirmantleiren i 2010 blir fra 23.-27. juni 2010
TT:11 blir fra 28. juni til 3. juli 2011
Og deretter blir det TT eller konfirmantleir hvert år i uke 26!
|
Mer sikker på troen på TT
|
| | Guro Ulvestad (foto: KFUK-KFUM) |
- Jeg blir mer sikker på troen min her på TT. Det er så mye lettere når de som er rundt deg ikke dømmer deg for det du tror på. Det sier Guro Elvestad, deltaker på TT:09.
Hun er en av tusenvis av ungdommer som har hatt positive TT-opplevelser siden første TT i 1964. På TT får ungdommer opplevelser for livet og det beste KFUK-KFUM har å tilby for hele mennesket med ånd, sjel og kropp!
Når TT nå får fast to års syklus, og vi samtidig lanseres konfirmantfestival de årene det ikke er TT, så ønsker vi å nå enda flere ungdommer med budskapet om at de sett og elsket!
|
Bli med!
|
| | God stemning på TT:09 (foto: Torstein Ihle) |
Til sommeren (2010) har vi allerede 500 konfirmanter som skal på leir.Vi har fortsatt ledige plasser hvis dere tar kontakt nå. Eller du kan begynne å planlegge neste år. Og året etterpå... og året etter...
Enkelt, greit og forutsigbart for din menighet!
Ring oss på 488 94 024 hvis du vil vite mer eller send epost til arne.evensen@kfuk-kfum.no
Les historier og se bilder fra TT:09
Les mer om konfirmantfestivalen til sommeren
|
|
|
|
|
|