Ungdomsarbeider søkes til Porsgrunn Ten Sing, Stillingen vil gi ledererfaring og mulighet for å realisere musikalske mål og ideer i et positivt og humørfylt miljø. Arbeidstida vil blant annet være knyttet til øvelsene. Noe av arbeidstida vil være fleksibel. Gjennom året vil noe arbeid i helger/ferier forekomme, da etter avtale.
Ungdomsarbeider søkes til Porsgrunn Ten Sing,
|
Ungdomsarbeider søkes til Porsgrunn Ten Sing,
20 % stilling, ett års engasjement
Porsgrunn Ten Sing, Amasing, søker etter ungdomsarbeider, ett år fra 15. august 2012. Amasing er et aktivt og kreativt Ten Sing-arbeid som består av ungdommer fra 13 til 19 år. I tillegg til kor og eget band har vi for tida en dansegruppe og en dramagruppe. Andre grupper kan være aktuelle. Det er ungdommene selv som leder gruppene og dirigerer koret. Vi utruster disse ungdommene gjennom kursing og med hjelp fra innleide ressurser en gang i blant. For tida er det ca 25 medlemmer, hvorav 5 spiller i bandet. Vi har tidligere vært flere og vi håper på ny oppgang i medlemstallet. Koret og gruppene øver hver tirsdag kveld og spiser kveldsmat sammen.
Vi ønsker en musikalsk og kreativ medarbeider som kan støtte opp om og hjelpe til å videreutvikle Amasings egne ungdommer. Arbeidsoppgavene kan tilpasses til søker, og kan omfatte:
• Musikalsk veiledning av dirigenter, solister og band
• Noe direksjon
• Motivere og engasjere unge ledere
• Ansvar for overordnede planer gjennom året
• Utadrettet arbeid: samarbeid andre kor, rekruttering
• Konfirmantsamarbeid
• Overordnet ansvar for ”kveldstanker” samt ta initiativ til sosiale aktiviteter
Stillingen vil gi ledererfaring og mulighet for å realisere musikalske mål og ideer i et positivt og humørfylt miljø. Arbeidstida vil blant annet være knyttet til øvelsene. Noe av arbeidstida vil være fleksibel. Gjennom året vil noe arbeid i helger/ferier forekomme, da etter avtale.
Vi ønsker en ung medarbeider, gjerne student, som:
• er åpen, selvstendig og fleksibel
• har evne til ledelse og organisering, samarbeid og kommunikasjon
• har engasjement og arbeidsglede
Personlig egnethet vil bli tillagt vekt. Amasing er en del av Norges KFUK-KFUM, og søkere må identifisere seg med Norges KFUK-KFUM sin formålsparagraf, kristne profil og visjon.
Det vil bli utarbeidet arbeidsbeskrivelse for stillingen. Lønn etter avtale.
For mer informasjon ring ansvarlig voksenleder for Amasing (som også vil fungere som nærmeste overordnede): Unni Nord Samdal, Tlf: 959 43 466. Søknadsfrist er 10. juni og søknad med CV sendes til: unnisamdal@hotmail.com.
|
|
|
|
|
|